Každá doba má své celebrity. Ty, které zdobily obálky časopisů v 50. a 60. letech, měly grácii a eleganci, která těm dnešním jaksi schází.

Každá doba má své celebrity. Ty, které zdobily obálky časopisů v 50. a 60. letech, měly grácii a eleganci, která těm dnešním jaksi schází. | zdroj: Getty Images


Atraktivní lidé na atraktivních místech: Takto důvěrně je zachytil Slim Aarons

TÉMATA: celebrity | fotografie

user-avatar

Yvonne K.

9. 08. 2016 | 16:00

Americký fotograf Slim Aarons se proslavil hlavně focením hollywoodských hvězd a společenské smetánky 50. a 60. let. Řídil se mantrou, že atraktivní lidé dělají atraktivní věci na atraktivních místech, a právě tohle se snažil ve svých snímcích zachytit.

Slim Aarons (1916-2006) sice začínal jako válečný reportér poté, co v osmnácti narukoval do armády, ale zkušenosti z bojišť druhé světové války jej přivedly k závěru, že jediná pláž, na niž stojí za to se vylodit, je ta, kterou zdobí krásná, polonahá těla poklidně se opalujících dívek. Po válce proto zamířil do Kalifornie a začal fotit celebrity a společenskou smetánku své doby. Obešel se bez designérů i vizážistů a místo toho prominentní postavy snímal v jejich vlastních šatech a prostředí, kam běžný smrtelník nemohl nahlédnout, tedy v jejich exkluzivních nemovitostech na Palm Beach, na soukromých večírcích či dovolených u moře. A protože byl se všemi těmito celebritami kamarád, chovaly se před jeho objektivem nenuceně, což vtisklo Aaronsovým snímkům punc intimity. “Znal jsem každého,” řekl v roce 2002 v interview pro deník The Independent. “Zvali mě na své večírky, protože věděli, že jim neublížím,” vysvětloval.

Fotografie Slim Aaronse se objevovaly v časopisech Life, Holiday nebo Town & Country a vyšly i v řadě knih. “Je to ztracený svět,” označila dobu, v níž tyto snímky vznikly, Etheleen Staleyová, která ve své galerii některé z Aaronsových prací vystavuje.  “Myslím si, že takoví lidé už prostě neexistují,” dodala.

 

user-avatar

Yvonne K.

9. 08. 2016 | 16:00

> ExtraStory   |   Inzerce
Zavří­t reklamu