No řekněte, nechtěli byste v tak pohádkově krásném lese ztratit?

No řekněte, nechtěli byste v tak pohádkově krásném lese ztratit? | zdroj: earthables.com


Český fotograf Janek Sedlář okouzlil internet čarovnými snímky podzimních lesů

TÉMATA: příroda | lesy | fotografie

user-avatar

Yvonne K.

13. 10. 2016 | 16:00

Projít se na podzim lesem může být mystickým zážitkem. Listí se barví do nádherných odstínů žluté, červené a hnědé barvy a pokrývá lesní cesty šustivým pestrobarevným kobercem. Stromy se halí do pavučin mlhy a hlubokého ticha. Sem tam probleskne korunami stromů sluneční paprsek a ozáří listy. Člověk se cítí skoro jako v pohádce. Podzim je prostě čaroděj.

Bohužel mnoho z nás je za denního světla uvězněných v práci a žije v betonových džunglích, takže krás podzimu si moc nevychutná. Alespoň se tedy může pokochat pohledem na kouzelné snímky podzimního lesa od Janka Sedláře. Devětadvacetiletý fotograf-samouk pravidelně vyráží o víkendech do Bilých Karpat a bere s sebou svůj fotoaparát.

“Často chodím sám, pomáhá mi to lépe se propojit s krajinou. Nabalím si batoh na 2-3 dny a putuju, při tom fotím,” svěřuje se na svém webu. Jak říká, díky častým túrám do lesů a hor je pak svědkem nádherných a neopakovatelných momentů. Emoce a pocity, které v přítomném okamžiku na daném místě zažívá, se snaží sdílet prostřednictvím fotografie. “Abych toho docílil, používám v postprodukci svobodně a intuitivně barvy, které mnohdy nesouvisí s realitou,” prozrazuje své know-how. Podívejte se do naší fotogalerie, jak se mu to podařilo. Třeba vás to nakopne a i vy o víkendu popadnete batoh a na chvíli se ztratíte v pohádkovém lese.

 

user-avatar

Yvonne K.

13. 10. 2016 | 16:00

> ExtraStory   |   Inzerce
Zavří­t reklamu