Astronaut Leroy Chiao věří, že nejsme ve vesmíru sami.

Astronaut Leroy Chiao věří, že nejsme ve vesmíru sami. | zdroj: messagetoeagle.com


Další astronaut vyjádřil přesvědčení, že mimozemšťané existují

TÉMATA: vesmír | ufo

user-avatar

Tomáš Chalupa

16. 06. 2017 | 11:00

Existuje několik astronautů, kteří se vyjádřili ve smyslu, že věří na existenci mimozemské civilizace. Nově se mezi tyto lidi zařadil i americký astronaut Leroy Chiao.

Chiao se setkal se studenty na univerzitě v Jižním Walesu v Austrálii a řekl jim mimo jiné toto: "Myslím, že tam venku jsou všechny druhy života, včetně toho inteligentního. Důvod, proč jsme se s ním zatím nesetkali, je příliš velká vzdálenost. Neznám žádného astronauta, který by věřil, že jsme ve vesmíru sami." Jednoznačně se tak přihlásil k těm, kteří na mimozemské civilizace věří.

Chiao strávil ve vesmíru celkem 230 dní na čtyřech různých misích. Vyjádřil se i k celkovému dojmu, který z pobytu ve vesmíru měl. "Nemyslím si, že by někdo letěl do vesmíru, aniž by hluboce přemýšlel o tom, jaká je podstata života. Pro mě osobně bylo překvapením, jak moc krásný byl pohled na Zemi oproti tomu, jak ji známe z obrázků. Vypadala tak krásná a mírumilovná. Věděl jsem, že dole zuří války a konflikty a bylo těžké se s touto dichotomií vyrovnat. Donutí vás to se zastavit a přemýšlet, dalo mi to novou perspektivu, jak přemýšlet o tom, co je v životě vlastně důležité." 

Závěr jeho vyprávění však nevyzněl pro lidstvo příliš povzbudivě: "Věřím, že v určitém momentu život na Zemi zmizí, buď přírodní cestou, nebo lidským přičiněním." Doufejme alespoň, že to nenastane příliš brzy. 

témata

user-avatar

Tomáš Chalupa

16. 06. 2017 | 11:00

> ExtraStory   |   Inzerce
Zavří­t reklamu