| zdroj: YouTube


Deset v jednom: Slováci vymysleli nábytek budoucnosti

TÉMATA: design | nábytek | extra nápady

user-avatar

Yvonne K.

2. 01. 2017 | 08:30

Budoucností bydlení je multifunkční nábytek, myslí si slovenští architekti Peter Frisch a Silvia Mládenková, kteří žijí ve Vídni. Vymysleli chytrou komodu, která dokáže nahradit víc jak deset kusů nábytku a ušetří až 6,5 metrů čtverečných obytného prostoru!

Nejmenší byt na světě měří 4,65 metrů čtverečných. Průměrný obytný prostor však není o mnoho větší. Téměř polovina lidí se musí vtěsnat do 15 metrů čtverečných! Je to dáno nejen stoupajícím počtem lidí na světě, ale i jejich koncentrací ve velkých městech. „Žiji ve Vídni a jako obyvatel velkoměsta je mým základním problémem nedostatek životního prostoru, drahý podnájem a ceny bytů. Proto jsme navrhli a zrealizovali prototyp multifunkční komody, která by měla  hodně pomoci ke zlepšení těchto problémů ve městech,“ uvedl architekt Peter Frisch. Komoda v sobě skrývá stůl i židle.

Komoda má skromné rozměry a skrývá v sobě stůl s nastavitelnou výškou a šířkou, využitelný jako bar na rychlé občerstvení nebo větší jídelní stůl až pro čtyři osoby včetně čtyř židlí a dvou barových stoliček. Zároveň slouží jako pohledný příborník, kompaktní skříň či moderní knihovna. 

Její tvůrci ji chtějí vyrábět v různých barvách tak, aby se hodila do jakéhokoliv prostředí. Zatím tento produkt však v obchodech nikde nenajdete. Peter Frish a Silvia Mládenková nyní shánějí investora, který by zafinancoval jeho masovou výrobu. “Cílem je dostat komodu do sériové výroby a zpřístupnit ji lidem, kterým by posloužila v jejich domácnosti,” řekli architekti.

user-avatar

Yvonne K.

2. 01. 2017 | 08:30

Zavří­t reklamu