Držet se za ruce a být si oporou - i tak může vypadat umírání

Držet se za ruce a být si oporou - i tak může vypadat umírání | zdroj: huffingtonpost.com


Fotka, která dojímá: Stoletý muž drží za ruku svou umírající ženu

TÉMATA: lidé | smrt

user-avatar

Yvonne K.

7. 09. 2016 | 16:00

Fotografie sto let starého muže držícího za ruku svoji o čtyři roky mladší umírající manželku pohnula mnohé k slzám. Na stránkách sociální sítě Reddit ji nedávno sdílet redditor vystupující pod nickem RealLiveGirl. Fotku opatřil výmluvným popiskem: Má babička, 96, s dědou, 100, tento víkend několik hodin před svou smrtí. 77 let manželství.”

Stává se, že když dva lidé spolu žijí delší čas, propojují se spolu na téměř nadpozemské úrovni. Lidově se takovému vztahu říká “láska až za hrob”. Lidský život sice končí, ne však lidský vztah. I to je částečně důvodem, proč některé páry opouštějí svět téměř ve stejnou dobu, někdy už do 24 hodin po úmrtí své drahé polovičky.

V době, kdy jsme stále častěji svědky rozpadu mnoha rodin a vztahů, nás proto dojímá, když vidíme dva lidi, kteří vydrželi po svém boku až do posledních chvil života a byli si v nich oporou a útěchou. Jak napsal na stránkách Redditu jeden uživatel: “Upřímnou soustrast. Ale jak úžasný způsob odchodu ze života! Držet se za ruku s manželem v teplé posteli a mít ty nejbližší kolem sebe...” Ano, smrt může být sladká a láska věčná.

 

témata

user-avatar

Yvonne K.

7. 09. 2016 | 16:00

Zavří­t reklamu