The Literary Man hotel v portugalském Obidosu nabízí 50 tisíc knih | zdroj: youtube.com


Hotel pro knihomoly, mají tu pro hosty k dispozici 50 000 knih

TÉMATA: hotely | knihy | portugalsko

user-avatar

Tomáš Chalupa

24. 10. 2017 | 11:00

Ve středověké vesnici Obidos v Portugalsku se nachází hotel s názvem The Literary Man. Jak už název napovídá, kromě ubytování zde půjde také o literaturu. A té tu mají skutečně požehnaně.

Hotel byl otevřen v roce 2015 a ihned si vydobyl své místo v nejrůznějších turistických průvodcích. Důvod je nasnadě. Mají tu 50 tisíc výtisků knih a všechny si můžete půjčit, pokud se v hotelu ubytujete. Knihy jsou opravdu všude, jsou ve zdech, v nočních stolcích pokojů, dokonce v baru s ginem a ve vinném sklepě. Doslova ráj pro všechny milovníky knihy. Nutno podotknout, že většina z nich je psána anglicky.

K dispozici jsou knihy všech možných žánrů – poezie, próza, romány, ale i kuchařky nebo naučná literatura. Pokud nestihnete v průběhu pobytu knihu dočíst, je možné si ji koupit, a to včetně unikátních historických kousků. Většina návštěvníků ale nechce uždibovat z výjimečné sbírky a snaží se knihy radějí dočíst v hotelu. Naopak lidé do hotelu nosí své vlastní knihy, aby tamní sbírku ještě rozšířili. 

Hotel v Obidosu není jediný hotel zaměřený na čtenáře, ale je rozhodně největší, co se týče nabízeného množství knih. Library Hotel v New Yorku nabízí 6000 knih, The Nines v Oregonu 3000 knih, stejně jako Book and Bed hotel v Tokiu. Zapadlá portugalská víska má zkrátka díky místnímu hotelu celosvětový unikát.  

user-avatar

Tomáš Chalupa

24. 10. 2017 | 11:00

> ExtraStory   |   Inzerce
Zavří­t reklamu