Dobrý nápad, nebo je to už lehce bláznivé?

Dobrý nápad, nebo je to už lehce bláznivé? | zdroj: odditycentral.com


Jak na nesoustředěné žáky? Americká učitelka jim pod lavice dala pedály od kola

TÉMATA: školství | nápady

user-avatar

Simona Knotková

12. 09. 2016 | 09:00

Nesoustředěné a vyrušující děti jsou klasickým nešvarem každé školní třídy. Vyzrát na ně se různými metodami pokoušeli už mnozí. Učitelka ze Severní Karolíny ale přišla s něčím vskutku revolučním.

Bethany Lambeth z Wake County měla už dost svých žáků z osmé třídy, kteří věčně nedávali pozor a vyrušovali. Řešení? Pomocí grantů jim pod lavicemi nechala vybudovat zařízení s pedály, aby mohli během vyučování jezdit jako na kole. Čtěte dobře. Díky tomu se děti prý lépe soustředí.

"Dřív si bubnovaly na lavice, vzájemně se dobíraly nebo se procházely. Teď už to nemají zapotřebí, protože jejich nohy jsou v pohybu," tvrdí Lambeth.

Novinku si vychvalují i sami studenti. "Obvykle jsem si třeba poklepávala nohou o zem, abych se lépe soustředila. Díky pedálům cvičím a zároveň udržuji pozornost," říká například Sofia Fedele.

Jedny takové pedály vyšly školu na tři a půl tisíce korun z dotací. Učitelka doufá, že se její inovace rozšíří i do dalších vzdělávacích ústavů. "Myslím, že svět se hodně mění a s dětmi musíme zacházet už jinak. To, co jsme si navykli dělat, nemusí být i to, co funguje."

user-avatar

Simona Knotková

12. 09. 2016 | 09:00

Zavří­t reklamu