Delfíní řeč je komplexní a možná by nám pomohla porozumět i mimozemšťanům.

Delfíní řeč je komplexní a možná by nám pomohla porozumět i mimozemšťanům. | zdroj: ancient-code.com


Jak porozumět mimozemšťanům? Pomoci by mohli delfíni

TÉMATA: zvířata | delfíni

user-avatar

Tomáš Chalupa

10. 05. 2016 | 11:00

Delfíni jsou inteligentní a dokáží spolu komunikovat. Jejich řeč je poměrně komplexní, dokáží spolu dokonce řešit konkrétní problémy. Podle nové studie delfíni společně kooperují a diskutují o řešení situací, kterým musí čelit.

Vědci provedli pokus se dvěma delfíny, které chtěli přimět, aby otevřeli kanystr, ve kterém byla potrava. Delfíni společně kooperovali a vydávali mnohem více zvukových signálů. Zcela zjevně spolu komunikovali a řešili, jakým způsobem se dostat do kanystru. Ten byl vyroben tak, že jej mohl otevřít sám i jeden delfín, ale poměrně obtížně. Pro dva to bylo mnohem jednodušší. A právě už fakt, že se do toho delfíni pustili spolu, svědčí o jejich inteligenci a vyspělosti. 

Vědci také věří, že lepším pochopením komunikace delfínů by mohli získat i návod, jak dekódovat případné signály z vesmíru od mimozemských civilizací. Jazyk delfínů je totiž jedinou řečí, která je komplexní a přitom pochází od jiného živočšného druhu než je člověk. Je to pro nás v podstatě stejné jako řeč mimozemšťanů. Ovšem tím, že pochopíme vzorce a způsob této komunikace u delfínů, dokážeme ji rozlišit i u signálů z vesmíru. Těch totiž přichází poměrně mnoho, ale jsou považovány za chaotické vesmírné zvuky. Ovšem při aplikaci delfíních komunikačních vzorců můžeme zjistit, že vlastně zachytáváme komunikaci mimozemšťanů. Jen jsme to doposud nevěděli. 

> ExtraStory   |   Inzerce

témata

Komentáře ( )

user-avatar

Tomáš Chalupa

10. 05. 2016 | 11:00