Diogo Alves nechvalně proslul jako vrah s dost neobvyklým způsobem zabíjení. A taky jako ten, jehož hlava je i po více jak 170 letech netknutá.

Diogo Alves nechvalně proslul jako vrah s dost neobvyklým způsobem zabíjení. A taky jako ten, jehož hlava je i po více jak 170 letech netknutá. | zdroj: sobadsogood.com


Jako živá: V Portugalsku mají naloženou hlavu sériového vraha z 19. století

TÉMATA: portugalsko | zločinci | medicína

user-avatar

Simona Knotková

3. 06. 2017 | 08:30

Diogo Alves se do dějin zapsal jako sériový vrah z Lisabonu. Jeho hlavu si dodnes můžete prohlédnout na lékařské fakultě tamní univerzity.

Oběšen byl v roce 1841, jeho hlava však nejeví žádné známky stárnutí. Diogu Alvesovi se dostálo té "cti", že byl jako lisabonský sériový vrah navěky zakonzervován do nádoby s formaldehydem. Tedy aspoň dosud ho na Lisabonské univerzitě můžete vidět.

Diogo Alves na dobové rytině

Diogo Alves se do Portugalska přestěhoval z rodného Španělska v roce 1836. Tehdy šestadvacetiletý muž si nedokázal najít normální práci, a proto se rozhodl vydat cestou zločinu. Jeho specialitou bylo přepadávání na lisabonském akvaduktu Águas Livres. Alvesovi ale nestačilo své oběti jenom okrádat - ze 64metrového mostu je shazoval dolů tím, že do nich jednoduše strčil. Celkem si na své konto připsal sedmdesát podobných úmrtí.

Dnešní podoba lisabonského akvaduktu

Vlna domnělých sebevražd děsila veřejnost i policii. Během domovního vloupání byl však Alves o pár let později dopaden a brzy vše vyplavalo na povrch. Oběšen byl 19. února 1841 ve svých 31 letech.

O vrahovu hlavu byl velký zájem mezi praktikanty takzvané frenologie. Tento obor se zabýval vztahem mezi tvarem lebky a psychickými vlastnostmi jejího majitele. Co se z jeho lebky lékaři nakonec dozvěděli, netušíme. Obličej sériového vraha nás díky konzervaci v láhvi ale může strašit i fascinovat dodnes.

user-avatar

Simona Knotková

3. 06. 2017 | 08:30

> ExtraStory   |   Inzerce
Zavří­t reklamu