Papež František promluvil o konci světa.

Papež František promluvil o konci světa. | zdroj: ferocesmente.com


Lidé se mají připravit na apokalypsu, prohlásil papež František

TÉMATA: papež | katastrofy

user-avatar

Tomáš Chalupa

9. 12. 2016 | 13:00

Lidstvo se ocitá na soumraku dějin a lidé by se měli připravit na konec světa a poslední soud. Tato slova prý papež pronesl po teroristických útocích v Paříži.

Prohlásil prý, že takto brutální akt připravuje podmínky, které jednou povedou ke konci světa. Konec přijde v souvislosti s válkami, ale také vesmírnou katastrofou. "Obloha bude zatažená a nebude vidět Slunce. Ani Měsíc nepřinese světlo. Hvězdy budou padat z oblohy." Tak se popisuje konec světa ve starých náboženských spisech. 

Papež prý však zároveň uvedl, že není možné říct, kdy konec přijde, a lidé by o něm ani neměli spekulovat. "Jsme povoláni k tomu, abychom žili v přítomnosti. Vždy bychom ale měli být připraveni setkat se s Bohem," zdůraznil. Poukázal také na to, že v současném světě není nouze o "přírodní, ale i morální katastrofy". Těmi morálními jsou myšleny právě teroristické útoky a válka v Sýrii.

Interpretace těchto slov, pokud ovšem takto zazněla, je velmi volná. Jak už to u podobných výroků bývá, mluví se v nich často spíše v metaforách než v konkrétních faktech. Příchod apokalypsy je tak něco, co může přijít zítra, anebo až za tisíc let. 

user-avatar

Tomáš Chalupa

9. 12. 2016 | 13:00

> ExtraStory   |   Inzerce