S óčkem už nikdy nic neztratíte ani nezapomenete. | zdroj: YouTube


Malé chytré óčko: s ním už nikdy nic neztratíte ani nezapomenete

TÉMATA: extra nápady | mobilní aplikace | chytrý pomocník

user-avatar

Ivanhoe

9. 10. 2015 | 08:30

Co kdyby se ty nejdůležitější věci ve vašem životě uměly ozvat a poslaly vám zprávu, kdykoli je někde zapomenete. Ne, není to příběh ze sci-fi filmu, ale nová technologická novinka ve formě malého módního doplňku.

Člověk dnešní doby je tak zaneprázdněný a musí myslet na tolik věcí najednou, že pak snadno někde něco zapomene, ať jsou to klíče, doklady, peněženka, mobil nebo léky. Horší je, když některou z těchto věcí nadobro ztratí a přivodí si tím finanční ztrátu či jiné potíže.

The O: pomocník pro zapomnětlivé

Christian Zeiler a Rose Wilsonová byli často svědkem toho, jak jejich přátelé se kvůli tomu dostávali do stresu. Proto přišli s řešením, jak život lidem trochu usnadnit. Vymysleli malé, chytré zařízení nazvané The O (óčko), které je propojené s mobilní aplikací. Stačí óčko vložit do peněženky nebo pověsit na klíčenku, a pokud jednu z těchto věcí někde zapomenete, mobil vás na to hned upozorní. Zařízení pracuje samo, automaticky, není třeba ho aktivovat, jen si v mobilní aplikaci nastavíte, které věci potřebujete pohlídat.

Óčko je tenké, vodotěsné a má vyměnitelnou baterii. Na trh by mělo přijít nejdříve v únoru příštího roku. Nabízí se v několika verzích – plastové i kovové, dokonce i pozlacené. Jeho tvůrci slibují, že s óčkem se už člověk nebude muset o své věci strachovat a bude se cítit mnohem bezstarostněji. Má to však jeden háček: nesmíte óčko ztratit nebo zapomenout doma mobil.  

user-avatar

Ivanhoe

9. 10. 2015 | 08:30

> ExtraStory   |   Inzerce