zdroj: YouTube


Nad Silicon Valley přeletělo s neuvěřitelnou rychlostí UFO

Zajímají se mimozemšťané o nové počítače a technologie? Video zachycující pohyb neznámého objektu nad Silicon Valley v Kalifornii vyvolalo řadu otázek. Nejvíce všechny udivilo, s jakou rychlostí letělo. Aby lidské oko tento pohyb vůbec postřehlo, musel se záběr na videu zpomalit. I tak trvá pouhé čtyři sekundy.

user-avatar

Tyrion

11. 03. 2015 | 07:00

Video nahrál 7. března na YouTube uživatel vystupující pod jménem 1darmino. Ten uvedl, že video bylo natočeno dronem v rozlišení 4K. Dron se vznášel ve výšce 80 metrů. Autor videa se dušuje, že s dronem během natáčení nic neobvyklého neprováděl. „Vůbec netuším, co to je, možná brouk, kolibřík, odraz nebo mimozemské plavidlo! Jediné, co vím s jistotou, je to, že jsem nedělal nic, čím bych tento úkaz způsobil,“  sdělil na YouTube.

Jeden z diváků odhaduje, že rychlost neznámého objektu činí jednu míli za dvě sekundy nebo bezmála 3 000 kilometrů za hodinu, což je dvojnásobek rychlosti zvuku. Pro srovnání Lockheed SR-71 Blackbird, který drží světový rychlostní rekord pro nadzvuková letadla s lidskou posádkou, se pohybuje s rychlostí 3 530 kilometrů v hodině. V takovém trysku pak vytváří sonický třesk, ale žádný zvuk u neznámého objektu nebyl zaznamenán.

Zatím se UFO nepodařilo identifikovat, ale jako obvykle možných vysvětlení se nabízí hned několik. Tím prvním je počítačová animace, kterou nelze vyloučit. Někteří komentátoři se domnívají, že jde o reklamní trik nějakého výrobce dronů. Stejně tak ale může jít o tajné vojenské letadlo. Možná nějaká zahraniční mocnost tímto způsobem monituruje dění v Silicon Valley a snaží se ukrást technická tajemství, i když při takové rychlosti stěží něco zachytí. A tak zbývají jako obvykle mimozemšťané, kteří možná přiletěli v rychlosti zkontrolovat, co inženýři z Applu, Googlu, Oraclu, Intelu či Facebooku zase vymýšlejí. Třeba se už nemůžou dočkat nového iPhonu.  

témata

Komentáře ( )

user-avatar

Tyrion

11. 03. 2015 | 07:00

Zavří­t reklamu