Z dolu je vidět rovnou na Oblast 51 a základnu, armádě se to nelíbí.

Z dolu je vidět rovnou na Oblast 51 a základnu, armádě se to nelíbí. | zdroj: mysteriousuniverse.com


Nevadská rodina válčí s vládou o svůj domov. Žijí vedle oblasti 51

TÉMATA: usa | ufo |

user-avatar

Tomáš Chalupa

8. 09. 2015 | 11:00

Rodina Sheahanových si v roce 1876 koupila důl na stříbro u jezera Groom. Jenže hned v sousedství leží tajná základna známá jako Oblast 51, Mekka všech ufologů. Armáda systematicky ruinuje důl i životy Sheahanových s jediným cílem – dostat je pryč. Z dolu je totiž nádherný výhled přímo na celou základnu.

Sheahanovým nastalo peklo kolem roku 1955, kdy armáda a letectvo v oblasti provedly několik nukleárních testů.  Museli kvůli tomu několikrát přerušit těžbu. Některé budovy dolu byly prý dokonce bombardovány při cvičných náletech stíhaček. Největší ztrátou byl mlýn, který sloužil jako skladiště. Armáda odmítla jakoukoliv odpovědnost za škody. Sheahanovi chtěli důl prodat, ale po těchto událostech se všichni kupci vyhnuli dolu obloukem. Sheahanovi se dostali do velkých dluhů.

Ovšem tím to zdaleka neskončilo. Vláda uzavřela veškeré pozemky kolem dolu, takže se z něj v podstatě stal ostrov. Dovnitř i ven se muselo přes vojenská kontrolní stanoviště jen s propustkou. „My přece nejsme žádné bezpečnostní riziko pro stát,“ zlobí se Barbara Sheahanová.

Vláda to ale zjevně vidí jinak a rozhodla se věc vyřešit jednou provždy. Sheahanovi dostali nabídku, že vláda jejich pozemky o rozloze 400 akrů i důl odkoupí za 5,2 milionů dolarů.  Pokud na nabídku do konce roku nepřistoupí, na celý důl bude uvalen přísnější režim, který v podstatě znemožní další provoz domu. „Z Google maps je vidět pohyb na základně lépe než z našeho dolu. Nevím, proč je 400 akrů tak důležitých pro armádu. Může vláda jednoduše ukradnout váš majetek?“ ptá se rozhořčeně Sheahanová.

Nabídka 5,2 milionů vypadá sice lákavě, ale mnoho peněz padne na zaplacení dluhů a rodina přijde o něco, co je po desítky let živilo. Přesto jim zřejmě nezbývá nic jiného než na nabídku kývnout. 

témata

user-avatar

Tomáš Chalupa

8. 09. 2015 | 11:00

Zavří­t reklamu