Nehoda na Otakarově ulici v Praze v roce 1943 | zdroj: Vyšehradskej jezdec


Pražské tramvaje útočí! Čtyřka položila německý armádní vůz!

TÉMATA: praha | protektorát | odboj

V dnešní Otakarově (dříve Dagmařině) ulici se v roce 1943 srazila tramvaj č. 4 s německým armádním vozem. Řidič náklaďáku nedal přednost přijíždějící tramvaji. Pravděpodobně špatně odhadl situaci v domnění, že tramvaj předstihne. Ta ovšem nedobrzdila a mohutný šestikolový vojenský vůz smetla k zemi.

user-avatar

Konny

27. 08. 2014 | 08:58

 

Pražské tramvaje útočíNa místo nehody okamžitě dorazili čeští četníci i gestapo, aby vyšetřili příčinu havárie. Seběhly se i početné davy zvědavých Pražanů.

Škoda způsobená Wehrmachtu nebyla dosud vyčíslena. Vůz značky Škoda 6STP6 vezl náklad dřevěných klínů, používaných k zajištění vojenské techniky. Jak se podařilo pražské tramvaji vychýlit tak těžké vozidlo z rovnováhy a položit ho na bok? Jedno z kol ze zadní dvounápravy dokonce upadlo.

Experti tvrdí, že tento typ vojenského tahače má výkyvné polonápravy, a pokud není vůz dostatečně vytížen, nemá dobrou příčnou stabilitu.

Zdá se, že Říše začíná ztrácet rovnováhu, a nebude trvat dlouho a úplně se zhroutí!

Pražské tramvaje útočí

Podívejte se, jak dnes vypadá místo, kde se v roce 1943 udála dopravní nehoda. Tramvaje už tudy nejezdí: Praha, Otakarova ulice

 

témata

Komentáře ( )

user-avatar

Konny

27. 08. 2014 | 08:58

Zavří­t reklamu