Jak by se vám líbilo jíst z mini záchodů místo z talířů?

Jak by se vám líbilo jíst z mini záchodů místo z talířů? | zdroj: wikicommons


Restaurace, kde vás posadí na záchod a naservírují vám průjem

TÉMATA: Modern Toilet | Peking | restaurace | výkaly | Čchin-min

user-avatar

Kateřina A.

18. 08. 2015 | 09:45

Už vás nudí klasické podniky? Jste přejezeni špaget a pizzy, které mají v italských restauracích, co jsou čtyři na každém rohu? Možná by se vám v tom případě zamlouvala velmi netradiční hospoda Modern Toilet v čínském Pekingu. Ale upřímně...spíš ne.

Restaurace Modern Toilet rozhodně neosloví žádné romantiky. Všech 50 míst v podniku je vytvořeno ze záchodových mís a jídla jsou servírována v nočnících a kelímcích na moč. Nad stoly visí místo ubrousků toaletní papír, do kterého si mají zákazníci utírat ruce, a nejoblíbenější jídlo se jmenuje Naše malá zácpa.

Dekorace v malé a často do posledního místa plné restauraci nasbíral její majitel Čchin-min po celé zemi. Na zdi visí skleněná vitrína, která shromažďuje mnoho předmětů, spojovaných s výkaly, které si může zákazník koupit jako vzpomínku na nevšední kulinářský zážitek. "Není to tradiční, ale lidi to pobaví a uvolní. I starší zákazníci říkají, že je stravování u nás velmi pohodlné a nutí je k úsměvu," říká Čchin.

Gurmánským vrcholem je bezpochyby točená zmrzlina a moučníky, u kterých si vedení restaurace pohrálo i s velmi vizuálními názvy: kiwi dezert si objednáte jako "Zelenou úplavici", čokoládová specialita se skrývá pod názvem "Průjem se suchými bobky", pokud máte chuť na jahodovou zmrzlinu, budete chtít "Krvavé hovínko."

„Navzdory šíleným názvům musím říci, že jídlo chutnalo skvěle, " pochvalovala si jedna ze zákaznic. "Nicméně poté, co jsem zahlédla v minitoaletě kari-dip, myslím, že už tuto omáčku nikdy nepozřu," dodala s úsměvem.

Jídla vypadají často opravdu hodně podivně a podle názvu často ani nepoznáte, co vám bude naservírováno. Ovšem cena v přepočtu 55 až 75 korun za pokrm do restaurace láká velké množství hostů. Záchodová restaurace zaznamenala takový úspěch, že ji můžete najít už i Hongkongu, Tchaj-wanu či Americe.

user-avatar

Kateřina A.

18. 08. 2015 | 09:45

> ExtraStory   |   Inzerce
Zavří­t reklamu