Veverka je s rodinou v neustálém kontaktu.

Veverka je s rodinou v neustálém kontaktu. | zdroj: odditycentral.com


Rodina se postarala o zraněnou veverku. Ta je za to už 9 let navštěvuje

TÉMATA: záchrana | zvířata

user-avatar

Simona Knotková

11. 10. 2018 | 08:00

V říjnu roku 2009 našli záchranáři ze zvířecího útulku zraněné veverčí mládě. Po vyléčení se veverka dostala do rodiny, kterou dodnes pravidelně navštěvuje.

Bez pomoci záchranářů by malé zvíře nepřežilo. V době, kdy bylo těžce poraněno sovou, mělo pouhé čtyři týdny. V útulku se o veverku ale dobře postarali a po vyléčení všech zranění ji poslali k rodině Brantley Harrisonové z Greenville County (Jižní Karolína), kde se měla plně zrehabilitovat a poté se vrátit do volné přírodě. Harrisonovi se v té době už starali o další tři veverky. Nový přírůstek od nich dostal jméno Bellla.

Veverky trávily čas ve společné kleci a díky důkladné péči a stravě probíhal jejich vývoj bez komplikací. Na jaře přišlo rozloučení a zvířata byla vypuštěna do svého přirozeného prostředí. Zatímco zbylé tři veverky po pár dnech přestaly rodinu navštěvovat a plně se adaptovaly ve volné přírodě, Bella své bývalé obydlí navštěvovala nadále. A dělá to tak až do dnešních dnů.

"Sedí před dveřmi na verandě a čeká, až si jí někdo všimne. Jednou dokonce vyskočila na parapet u kuchyňského okna. Skoro denně si chodí pro pamlsky a trápí našeho psa Cida, když na něho civí přes skleněné dveře," popisuje žena.

Tvrdí, že rodina se k ní nikdy nechovala jinak než k ostatním veverkám. Žádné ze zvířat přehnaně nerozmazlovala ani ho nebrala jako domácího mazlíčka. Bella si přesto vytvořila ke svým lidským zachráncům pevné pouto a jako rodinný přítel je stále chodí navštěvovat. Harrisonovi jsou na ni už připraveni a pokaždé pro ni mají připraveny oříšky. Veverka se od nich pohladit nenechá, ale ráda sedává na jejich klíně či rameni.

"Je to velmi výjimečná veverka. Spousta mých přátel díky ní změnila názor na tato zvířata. Nejradši nás pak navštěvují děti, které ji chodí krmit," vypráví Harrisonová.

Dodává, že jejich příběh snad inspiruje jiné lidi k tomu, aby se ke zvířatům chovali s úctou a láskou: "Pokud by Bella dokázala naučit alespoň jednoho člověka soucitu ke všem žijícím tvorům, bez ohledu na to na jak velké nebo malé jsou, potom se splnil náš záměr."

user-avatar

Simona Knotková

11. 10. 2018 | 08:00

> ExtraStory   |   Inzerce