Místo v domě nyní rodina přespává ve stanu na silnici.

Místo v domě nyní rodina přespává ve stanu na silnici. | zdroj: odditycentral.com


Ruský pár po návratu domů zažil šok. Tam, kde dřív stával jejich dům, byla položena nová silnice

TÉMATA: rusko | kuriozity

user-avatar

Yvonne K.

11. 12. 2017 | 14:15

Představte se, že se po měsíci stráveném na jiném místě vrátíte domů a zjistíte, že přes váš pozemek vede nová silnice, zatímco část vašeho domu je zdemolovaná a zbytku hrozí stržení. Přesně takové překvapení čekalo na rodinu Udalovových z Ruska.

Manželé Udalovovi tráví většinu času mimo domov, neboť pracují v nedalekém městě Nižnij Novgorod, kde přespávají. Někdy o víkendu či na krátkou dovolenou zajíždějí do rodné vesnice Zavod, kde mají starou srubovou dřevěnici. Bohužel v té již teď nemohou pobývat. Část domu totiž úřednici nařídili zbourat, aby přes jejich pozemek protáhli novou silnici. Nikdo je ovšem předem neinformoval, takže když se Udalovovi po měsíci vrátili domů, ke svému zděšení našli svůj dům částečně zdemolovaný a nábytek a další věci rozházeny vedle vozovky.

Manželé si ovšem něco takového nenechali líbit a na novou silnici umístili dřevěné bariéry, aby zablokovali dopravu. Tento úsek silnici naproti jejich domu leží totiž na pozemku, který mají v soukromém vlastnictví. Dokonce si tam postavili stan, protože přespávat v domě by bylo riskantní. Dům totiž vypadá, jako by se měl každou chvíli zřítit. Prohlásili, že silnici budou blokovat tak dlouho, dokud se úřady nepřihlásí k zodpovědnosti a neodškodní je. 

Úředníci se zprvu bránili tím, že vše zavinili Udalovovi, neboť se delší čas nezdržovali doma, takže je nebylo možné kontaktovat. Po sprše kritiky, která se na ně ze strany veřejnosti snesla, své prohlášení pozměnili. Přiznali, že při plánování a projektování pozemní komunikace někdo zapomněl uvést, že s majiteli pozemku a stavby nebylo zahájeno vyvlastňovací řízení, tudíž silničáři měli za to, že jde o státní majetek.

Manželé Udalovovi nyní po státu požadují náhradu ve výši 3,6 milionů rublů, tedy v přepočtu něco přes 1 320 000 korun. Za tyto peníze nechají zbořit zbytek domu a místo něj si postaví nový.

 

témata

user-avatar

Yvonne K.

11. 12. 2017 | 14:15

Zavří­t reklamu