Od svého narození a boje o život veverka ušla pořádný krok.

Od svého narození a boje o život veverka ušla pořádný krok. | zdroj: boredpanda.com


Veverka opuštěná matkou málem zemřela. Dvěma chovatelům se ji ale podařilo zachránit

TÉMATA: zvířata | domácí mazlíčci | veverky

user-avatar

Simona Knotková

30. 11. 2018 | 08:00

Muže čekalo při návratu domů překvapení. Na své posteli našel z větviček a borovicových jehlic vyrobené hnízdo, na kterém ležely právě narozené veverky. Jejich matka se pro ně ale bohužel nevrátila.

Nečekaný nález dvou veverčích mláďat přinutil muže kontaktovat Christinu a Michaela, dvojici chovatelů, kteří se starají o nalezená či zraněná zvířata a poté je vrací do volné přírody. Ti se jako první pokoušeli vyhledat matku a znovu ji s mláďaty spojit. Dospělý hlodavec však stavěl v korunách stromů hnízdo a o své děti starost už nejevil.

Když jedna z narozených veverek zemřela, páru chovatelů nezbývalo než se pokusit zachránit aspoň druhou svou vlastní péčí. Pojmenovali ji Thumbelina. Veverka se po důkladném vykrmování brzy začala mít k světu a bylo už jasné, že dokáže přežít i bez matky. Taky bylo ale zřejmé, že se na ni lidská výchova od úplně první dnů podepíše a ona nebude jako ostatní veverky.

Na rozdíl od nich kupříkladu neleze po stromech a neběhá, ale raději sedí a chodí. I když se Christina s Michaelem pokoušeli ji spřátelit s ostatními veverkami, Thumbelina nemá zájem se k nim přidat. "Nevím, co si myslí, že je, ale rozhodně to není veverka," říká jeden z jejích adoptivních rodičů.

Dodává, že Thumbelina obecně pobývá nejradši doma a nesnáší chladné počasí. Oproti tomu miluje hrášek a avokádo. A hlavně – i s netradičními příbuznými a v netradičním domově je štastná.

Na její vývoj se podívejte v naší galerii.

user-avatar

Simona Knotková

30. 11. 2018 | 08:00

> ExtraStory   |   Inzerce
Zavří­t reklamu