Nebýt vytrvalého hledání otce, rodina by se s dcerou pravděpodobně nikdy znovu nesetkala. | zdroj: odditycentral.com


Zdrcený otec vytrvale hledal ztracenou dceru. Našel ji po 24 letech

TÉMATA: rodina | děti | čína

user-avatar

Simona Knotková

8. 06. 2018 | 11:00

8. ledna 1994 se Wangu Ming-čchingovi a jeho ženě změnil život. Zatímco oba prodávali ovoce na pouličním stánku v Čcheng-tu, jejich čtyřletá dcera Wang Čchi-feng se zatoulala a nikdo ji už nenašel.

Od tragického zmizení uběhlo dvacet jedna let, ale Ming-čching se nevzdával naděje, že dceru jednoho dne najde. Pomoci mu v tom mělo nové zaměstnaní taxi řidiče. Svým zákazníkům ukazoval fotku dcery a vyptával se jich, zda se s podobnou dívkou někde nesetkali. Zajímavostí je, že na snímku ani nebyla vyobrazená Čchi-feng, ale její mladší sestra, která se jí velmi podobala. Rodiče bohužel neměli ani jednu fotku ztracené dcery.

Za dva a půl roku promluvil s více jak sedmnácti tisíci lidmi. Jeho příběh se loni stal virálním a dostal ho do novin a televize. "Mým největším přáním je, že se jednoho dne otočím, vzadu na sedačce bude sedět moje dcera a zakřičí: 'Tati,!" vyprávěl.

Wang Ming-čching s fotkou dcery, která byla ve skutečnosti její mladší sestra

Jednu z moderátorek mužovo houževnaté pátrání natolik dojalo, že vydražila jeden ze svých obrazů a částku v hodnotě kolem 700 tisíc korun nabídla tomu, kdo Ming-čchingovi pomůže. Zlom v celé kauze přinesl ale teprve až malíř policejních kreseb, který se podle fotky pokusil zrekonstruovat, jak asi Čchi-feng může vypadat dneska. Snímek následně koloval internetem, kde se dočkal tisícovky sdílení. A přinesl ovoce.

Na začátku letošního roku se ozvala Kchang Jing. Sedmadvacetiletá žena žila daleko od bydliště manželů Wangových. S ženou na obrázku ji však spojovala nejenom podoba, ale také drobné zvláštnosti, jako například jizva na čele nebo nevolnost pokaždé, když brečela. Kontaktovala rodinu muže a nechala si udělat DNA testy.

1. dubna dostal Ming-čching zprávu, která nebyla žádným aprílem – Kchang Jing je skutečně jeho ztracená dcera Čchi-feng. "Slovy ani nemůžu popsat, kolik naděje, zklamání a zoufalství jsme prožili v uplynulých 24 letech. Nyní se spolu konečně zase setkáme," nechal se slyšet otec. 

Rodina znovu pohromadě. Kromě nalezené dcery se Wangovi poprvé setkali s dvěma vnoučaty

Další vyprávění ženy také odhalilo celou záhadu. Opuštěnou holčičku našli v roce 1994 jiní rodiče, kteří si ji nechali a starali se o ni jako o vlastní. Čchi-feng celou dobu přitom vyrůstala pouhých devatenáct kilometrů od skutečných rodičů. Na okamžik šťastného shledání po více jak dvou desetiletích se podívejte v přiloženém videu.

user-avatar

Simona Knotková

8. 06. 2018 | 11:00

> ExtraStory   |   Inzerce